Proč tankautomaty CardManager?

Nová řada tankautomatů CardManager poskytuje řešení na míru pro kteroukoli čerpací stanici. Provozovatel má jedinečnou příležitost vybrat konkrétní typový model a sestavit požadovanou konfiguraci na základě potřeb provozu dané čerpací stanice. Výběr nejvhodnějšího modelu zajišťuje efektivní využití tankautomatu a nejrychlejší návratnost investovaných prostředků. V případě instalace tankovacích automatů v síti čerpacích stanic má provozovatel možnost každou čerpací stanici vybavit jiným typem tankovacího automatu při zachování plné kompatibility používaného řídícího systému.

Provozovatel má možnost výběru

Podle požadavků:

Konstrukce:

Typ použití:

Platební metody:

 • samostatně stojící,
 • zabudovaný do stěny budovy nebo kiosku,
 • integrace do výdejního stojanu.

 • neveřejná stanice,
 • veřejná stanice,
 • veřejná plně samoobslužná stanice.

 • bankovní karty,
 • fleet karty,
 • hotovost,
 • lokální karty,
 • věrnostní karty,
 • kupóny.

Provozovatel má na výběr:

Způsob řízení:

 • Pokladní informační systém Shop 2000.
 • Pokladní informační systém Euroshop.
 • Webové centrální řízení.
 • Lokální řízení.

Model:

 • CardManager.
 • CardManager Compact.
 • CardManager Slim.
 • CardManaher Mini.

Díky tankautomatu snížíte provozní náklady, prodloužíte provozní dobu a rychleji obsloužíte více zákazníků. Další výraznou výhodou je ovládací menu v několika světových jazycích, které zpřístupní čerpací stanici pro zákazníky ze zahraničí. Dotyková obrazovka může obsahovat vaši reklamu nebo propagační video. Z hlediska bezpečnosti je klíčová vlastnost, že žádný zákazník nemůže ujet bez zaplacení.

Nové možnosti pro čerpací stanici

Samoobslužný výdej pohonných hmot je vhodný pro jednotlivé stanice i sítě čerpacích stanic. S tankovacími automaty CardManager můžete čerpací stanici nebo myčku provozovat ve dvou základních režimech:

1. Zcela bezobslužná čerpací stanice (samoobslužná myčka)

V této variantě je čerpací stanice vybudována jako plně bezobslužná s automatickým provozem. Zákazník uhradí odběr pohonných hmot kartou nebo v hotovosti a je odbaven bez přítomnosti obsluhy. Tankovací automat slouží jako plnohodnotná řídicí jednotka celé čerpací stanice. 

Příklady využití:

 

2. Veřejná čerpací stanice s obsluhou 

Klasickou čerpací stanici s obsluhou můžete rozšířit o možnost bezobslužného tankování. Nabízejí se tyto možnosti, jejichž přínosy lze samozřejmě kombinovat:

a) Noční tankování

Zavíráte stávající stanici s obsluhou v nočních hodinách, protože je to vzhledem k obratu, nákladům a bezpečnostním rizikům neekonomické? Nebo naopak necháváte stanici otevřenou, i když jsou náklady na obsluhu vysoké, jen proto, aby zákazníci neodjeli ke konkurenci? Můžete svým zákazníkům nabídnout samoobslužné tankování a rozšířit tak provozní dobu na non-stop. V případě zaměření na bezhotovostní platby je nejvhodnější volbou CardManager Compact. Pro akceptaci hotovosti je speciálně navržen robustní tankautomat CardManager.

b) Zvýšení kapacity a nové platebních metody

Rozšíření kapacity čerpací stanice může být často vzhledem k situaci na místě neřešitelný problém. Rozsah obsluhy či platebních metod lze rozšířit o samoobslužný provoz a zvýšit tak kapacitu průjezdnosti stanice bez nutnosti navyšovat množství personálu nebo instalovat nové pokladny. Zákazník si sám zvolí, zda chce jen rychle natankovat, nebo využít služeb pokladny a nakoupit i doplňkový sortiment.

c) Zaplať a jeď (Pay&GO)

Díky novému tankautomatu CardManager Slim umístěnému přímo na výdejním ostrůvku u výdejních stojanů nebo přímo integrovaných do stojanů, vzniká možnost vytvořit prostor pro velmi rychlé odbavení. Zákazník po příjezdu platí přímo u výdejního stojanu, tankuje a odjíždí. Toto řešení je oblíbené na velmi frekventovaných a dálničních čerpacích stanicích. Tímto způsobem lze obsluhovat např. vozidla kamionové dopravy, jejichž řidiči nemusí platit v shopu ČS, ale mohou okamžitě pokračovat v jízdě a uvolnit tak prostor pro další vozidla.

 

Tankovací automat je naprosto bez kompromisů integrován do stávající infrastruktury čerpací stanice spolu s pokladnami. Obsluha má operativní přehled o všech platbách provedených na tankovacích automatech přímo na své pokladně.

Příklady využití:

Prohlédněte si fotogalerii realizací tankovacího automatu CardManager.

 

Výhody tankovacího automatu

Samoobslužný provoz zajistí rozšíření provozní doby a kapacity vaší čerpací stanice. Počet souběžně čerpajících řidičů na jednom tankovacím automatu není prakticky omezen.

Všechny platební metody jsou k dispozici na jednom místě:

Zákazníkům můžete nabídnout flexibilní slevy podle časového období (tzv. Happy hours) nebo použité platební metody (staniční karty). Obdobně lze nastavit i přirážku, např. pro bankovní karty.

Pomocí jednoho tankovacího automatu obsloužíte najednou velký počet výdejných míst.

Banku, která zpracuje platby bankovními kartami, si sami vyberete z našich partnerských bank.

Tankovací automat umí přímo řídit nebo komunikovat s technologií čerpací stanice od různých dodavatelů:

Na tankovací automat lze napojit myčky.

Centrální vzdálené ovládání čerpací stanice si zvolíte na míru z několika nabízených variant. 

Manažerské a servisní funkce jsou vám k dispozici přímo v tankovacím automatu: evidence dodávek pohonných hmot, historie provedených transakcí, opakovaný tisk účtenky, elektronické registry výdeje, přecenění pohonných hmot. Dodavatel tankovacího automatu zajistí vzdálený dohled a plný servis zařízení.

 

Postup tankování z pohledu zákazníka v 7 jednoduchých krocích:

Tankování kartou

Tankování hotově

1. Zvolím výdejní místo

2. Zvolím typ platby - kartou

3. Předvolím maximální částku

4. Vložím kartu, zadám PIN

5. Čerpám, stojan po dosažení povolené částky

sám vypne

6. Zavěsím pistoli

7. U tankovacího automatu si vytisknu daňový/nedaňový doklad (dle typu karty)

1. Zvolím výdejní místo

2. Zvolím typ platby - hotově

3. Vložím částku v hotovosti

4. Potvrdím požadovanou částku čerpání

5. Čerpám, stojan po dosažení povolené částky sám vypne

6. Zavěsím pistoli

7. U tankovacího automatu si vytisknu daňový doklad

Financování

Tankovací automat CardManager se pořizuje nejčastěji formou nákupu. Zařízení jako takové lze dále pořídit i formou leasingu nebo operativního pronájmu.

Neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace.

Aktuality

Partneři

Partner ČSOB Partner Česká spořitelna Partner Unicredit Bank Raiffeisen bank Komerční banka Partner CCS Ingenico Sonet