Ovládání

Tankovací automat provází zákazníka jednoduchým procesem úhrady a čerpání pohonných hmot, není potřeba číst jakýkoliv návod. Hned na úvodní obrazovce si může klient zvolit jeden ze světových jazyků pro další komunikaci se zařízením. To značně přispívá ke komfortu zákazníka oproti situaci, kdy se nemůže kvůli jazykové bariéře domluvit s obsluhou. Standardně podporujeme češtinu, slovenštinu, angličtinu a němčinu. Úvodní obrazovku lze využít pro umístění vaší propagační grafiky nebo video spotu.

          

uvodni-2.jpg

Platební terminály jsou dnes běžně rozšířeny a setkáváme se s nimi ve všech oblastech společenského života. Zákazníci běžně využívají více možnosti typů platby a považují je za samozřejmost. Plošné nasazení prokazuje jejich oblíbenost a zájem ze strany zákazníků. V případě bezhotovostní platby zákazník zvolí maximální částku, kterou si přeje čerpat. Z účtu mu pak bude stržen pouze obnos, za který skutečně načerpal.

castka-2.jpg

PIN se zadává na speciální bezpečnostní klávesnici, zákazník se řídí pokyny na displeji. Vyžaduje-li to nastavení jeho fleet karty, zadá i ujeté kilometry.

karta-2.jpg    pin-2.jpg

Při platbě v hotovosti je čerpání automaticky omezeno vloženou částkou. Pokud akceptor vyhodnotí bankovku jako nepravou či podezřelou, její přijetí odmítne.

    

platba-2.jpg

Pokud zákazník vloženou hotovost nevyčerpá celou (má plnou nádrž nebo přeruší čerpání dříve), vystaví tankovací automat doklad o hotovostním přeplatku. Takový přeplatek lze uplatnit později na stejné čerpací stanici (i na jiném tankovacím automatu). Rozšíření o uplatnění na libovolné stanici v celé síti jednoho provozovatele se připravuje. Uplatnění přeplatku se provede jednoduše zadáním čísla kupónu na klávesnici nebo načtením čárového kódu.

preplatek-2.jpg

Po dokončení tankování se zákazník vrátí k tankovacímu automatu pro doklad, kde zvolí své tankovací místo, aby nedošlo k vytištění účtenky jiného zákazníka. V případě, že řidič v danou chvíli tankoval bezobslužně na čerpací stanici jako jediný, může se doklad vytisknout automaticky. Doklad je daňový nebo nedaňový podle použitého typu platby.

Aktuality

Partneři

Partner ČSOB Partner Česká spořitelna Partner Unicredit Bank Raiffeisen bank Komerční banka Partner CCS Ingenico Sonet