Modely CardManager

Tankovací automaty slouží k samoobslužnému prodeji pohonných hmot včetně CNG a provozních kapalin. Obsluhovat může také automobilové myčky. Platba je umožněná v hotovosti nebo bezhotovostně širokou škálou bankovních a tankovacích (fleet) karet, staničních platebních karet nebo pomocí kupónů. Zákazník může obsluhovat vybrané tankovací automaty pomocí dotykového displeje s intuitivním a uživatelsky přívětivým ovládáním nebo pomocí klávesnice terminálu. Tankovací automat může být samostatně stojící, zabudovaný do stávající budovy čerpací stanice nebo integrovaný do hlavy výdejního stojanu.

Typová provedení tankovacích automatů

1

CardManager

Tankautomat CardManager představuje vlajkovou loď celé produktové řady. Robustní konstrukce a bezpečnostní prvky jsou předpokladem pro akceptaci všech typů plateb včetně hotovosti.

 

 • Vrcholový model.
 • Akceptace hotovostních i bezhotovostních plateb.
 • Řízení ostatních OPT, např. built in.
 • 12‘‘ dotyková obrazovka.

cardmanager.jpg

OPT CardManager je samostatně instalované zařízení, tvořené samonosným sloupem o rozměrech 40 × 40 × 175 cm. Jeho srdcem je odolný průmyslový počítač, který zajišťuje řízení veškerých komponent systému. Dotyková obrazovka zajišťuje intuitivní komunikaci s uživatelem. Všechny ovládací prvky jsou přehledně rozmístěny na předním panelu tankovacího automatu.

Jedná se o vrcholový model celé produktové řady tankautomatů CardManager. Je navržen pro provoz jak na veřejných, tak i neveřejných čerpacích stanicích. Mezi jeho přednosti patří nadčasový design, široké spektrum akceptovatelných platebních prostředků, odolná robustní konstrukce, možnost zabudovat do kiosku čerpací stanice a možnost připojení na libovolné elektronické výdejní stojany a vnější periferie.

V bezobslužném provozu může CardManager řídit souběžně několik výdejních stojanů najednou v závislosti na komunikačním protokolu. Při instalaci na veřejné čerpací stanici může CardManager např. ovládat až 32 výdejních stojanů.

CardManager může být dále na čerpací stanici využit k řízení tankautomatů typového provedení Slim.

V případě kombinovaného provozu na veřejné čerpací stanici je CardManager plně integrován do řídících systémů SHOP 2000 nebo EUROSHOP jako další „venkovní“ pokladna.

Příjemné a intuitivní ovládání je zajišťováno pomocí 12‘‘ dotykové obrazovky, která může být využita pro vaši prezentaci, nebo k zobrazení návodu k použití.

Tankautomat může být vybaven bankovním terminálem včetně contactless, čtečkou lokálních karet, tiskárnou, případně akceptorem hotovosti nebo čtečkou čárových kódů. Díky tomu CardManager podporuje akceptaci všech platebních prostředků jako je hotovost, bankovní a fleetové karty, věrnostní karty, staniční karty, slevové kupóny. Konfigurace umožňuje integraci fiskální tiskárny pro případ instalace ve fiskálních zemích.

Pro rozšíření bezpečnosti zařízení je integrovaná kamera sledující prostor před tankautomatem napojená na stávající kamerový systém. Otřesové čidlo detekuje hrubé zacházení a agresivní manipulaci. V případě takové detekce může signalizovat tento stav například na pult centralizované ochrany

Servisní dveře jsou standardně umístěny z bočních stran, v případě konstrukční verze pro zabudování, je pak servisní přístup v zadní části.

Tankautomat s akceptací hotovosti lze pro zajištění bezpečnosti proti vykradení vybavit dveřmi se zesílenou bezpečností a trezorovým zámkem.

2

CardManager Compact

Nový model produktové řady Cardmanager navržen pro zajištění akceptace všech typů bezhotovostních plateb. CardManager Compact je žádaným modelem pro všechny režimy provozu čerpací stanice.

 

 • Výborný poměr cena výkon.
 • Možnost všech bezhotovostních plateb.
 • Dotyková obrazovka 8,4‘‘.

cardmanagercompact.jpg

Tento tankautomat je ideálním řešením pro čerpací stanice, které potřebují zákazníkům poskytnout komfortní obsluhu společně s širokým portfoliem použití bezhotovostních plateb. Konstrukce tohoto modelu určuje nové designové trendy v tomto oboru.

Jedná se o zjednodušenou variantu tankautomatu CardManager bez akceptace hotovosti. Tankautomat má konstrukci samonosného sloupu o rozměrech 35 x 27 x 172 cm, obsahuje opět průmyslový počítač, který zajišťuje komunikaci se všemi periferiemi a dotykový monitor.

CardManager Compact je možno připojit na libovolné elektronické výdejní stojany. V bezobslužném provozu může řídit 4 výdejní stojany. V případě instalace na veřejné čerpací stanici může ovládat až 16 výdejních míst.

CardManager COMPACT může být na čerpací stanici využit k řízení tankautomatů Slim.

CardManager lze opět plně integrovat do řídících systémů SHOP 2000 a EUROSHOP. Příjemné a jednoduché ovládání je zajištěno pomocí 8,4‘‘ dotykové obrazovky, která může být opět využita pro vaši prezentaci nebo k zobrazení návodu k použití.

Tankautomat může být vybaven bankovním terminálem včetně contactless, čtečkou lokálních karet, čtečkou čárových kódů a tiskárnou. Díky tomu CardManager Compact podporuje akceptaci prakticky všech bezhotovostních platebních metod bez akceptace hotovosti. Konfigurace umožňuje integraci fiskální tiskárny pro případ instalace ve fiskálních zemích.

Servisní přístup je k dispozici z čela tankautomatu.

3

CardManager Compact Built in

CardManager COMPACT lze dodat i v provedení Built in, kdy je řídící jednotka OPT, včetně všech ovládacích prvků a monitoru integrována do výdejního stojanu.

K dispozici je provedení:

 • Jednostranné pravé – vhodné pro ovládání jedné strany stojanu.
 • Jednostranné levé – vhodné pro ovládání jedné strany stojanu.
 • Čelní – lze ovládat obě strany výdejního stojanu (pravá/levá).

          

built-in.jpg

Built in konstrukce je v současné době plně kompatibilní se stojany ADAST, připravena je i integrace do výdejních stojanů TATSUNO.

4

CardManager Slim

Nový model produktové řady CardManager zajišťující akceptaci bankovních a fleet karet s odbavením přímo u výdejního stojanu.

 

 • Rychlá platba přímo u stojanu.
 • Jednoduché řešení.
 • Snadná instalace.


cardmanagerslim2.jpg

Je ideálním řešením pro čerpací stanice kde není vyžadována akceptace hotovosti a dotykový displej k ovládání tankautomatu. Tankautomat má konstrukci samonosného sloupu o rozměrech 31 x 30 x 148 cm. Pro svoje rozměry je speciálně navržen pro umístění na ostrůvku, přímo u výdejních stojanů. Toto řešení umožňuje např. vytvoření tzv. Fast line pro rychlé natankování bez nutnosti navštívit shop na ČS, což je často využíváno řidiči nákladní kamionové dopravy. CardManager Slim je navržen pouze pro bezhotovostní platby bankovními nebo fleetovými kartami.

CardManager Slim je možno použít v kombinaci s libovolnými výdejními stojany PHM Díky umístění na výdejním ostrůvku může být CardManager Slim použit k ovládání jednoho nebo obou výdejních míst. V případě souběžného tankování na obou výdejních místech stojanu, může být pouze jedno prováděno přes CardManager Slim.

CardManager Slim je plně integrován do řídících systémů SHOP 2000 a EUROSHOP, kde je spuštěna aplikace OPT Back End, která zajišťuje řízení těchto OPT. Ovládání je zde zajištěno pomocí tlačítkové klávesnice bankovního terminálu. Pro komunikaci se zákazníkem slouží čtyřřádkový displej, který je také součástí bankovního terminálu.

Tankautomat je vybaven bankovním terminálem včetně contactless a tiskárnou. CardManager Slim podporuje pouze vybrané typy bezhotovostních platebních prostředků, jako jsou bankovní a fleetové karty. Konfigurace umožňuje integraci fiskální tiskárny pro případ instalace ve fiskálních zemích.

Servisní přístup je zde k dispozici z čela tankautomatu.

Konstrukce sloupu OPT je určena zejména pro stávající čerpací stanice, kde není z certifikačních důvodů umožněna integrace do stávající konstrukce výdejního stojanu.

5

CardManager Slim Built in

CardManager Slim lze dodat i v provedení Built in, kdy je bankovní terminál, včetně všech řídících prvků integrován do výdejního stojanu.

K dispozici je pak provedení:

 • Jednostranné pravé – vhodné pro ovládání jedné strany stojanu.
 • Jednostranné levé – vhodné pro ovládání jedné strany stojanu.
 • Oboustranné provedení.
 • Čelní – lze ovládat pravou nebo levou stranu výdejního stojanu.

MSV-Brno-2015.jpg

 

Built in konstrukce je v současné době plně kompatibilní se stojany ADAST, připravena je i integrace do výdejních stojanů TATSUNO.

Samostatnou variantou je použití výdejních stojanů Wayne Dresser Helix, kde je OPT Helix již integrován do výdejního stojanu výrobcem.

6

CardManager Mini

Nový model vyvinutý speciálně pro potřeby neveřejných bezobslužných čerpacích stanic akceptující lokální karty.

 

 • Základní řešení.
 • Lokální karty.
 • Bezobslužné a neveřejné stanice.


mini.jpg

Základní model celé produktové řady CardManager, který je určen pro akceptaci plateb lokálními kartami. CardManager Mini se umisťuje na stěnu čerpací stanice nebo na výdejní stojan. Tento model je nejvhodnější pro uzavřernou skupinu zákazníků, kteří platí lokálními kartami. CardManager Mini je častým řešením nádvorních stanic, dopravních společností a zemědělských družstev.

CardManger Mini je možno připojit libovolný typ výdejních stojanů. Řízeno může být až 8 výdejních stojanů. Ovládání probíhá pomocí klávesnice a 7‘‘ obrazovky. CardManager Mini je plně integrován do řídícího systému SHOP 2000.

Tankautomat je řízen prostřednictvím centrály EuroFuel, která se nachází v cloudovém uložišti. Stejným způsobem jsou uložena také všechna data. Počet připojených zařízení není omezen.

Aktuality

Partneři

Partner ČSOB Partner Česká spořitelna Partner Unicredit Bank Raiffeisen bank Komerční banka Partner CCS Ingenico Sonet